Už jsme vám na Jesenickévodě.cz radili, jak mít zimu na Jesenicku raději - začít se otužovat :-) A teď vám s tím chceme pomoci. Zveme vás na čtyřdílný webinář Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, která se vás pokusí naučit otužovat. Pardon, medici a pořádající Code of life to nazývají chladovou terapií a dechovým cvičením,...

Trápí vás, jak dlouhá zima na Jesenicku obvykle panuje? Máme pro vás tip, jak si k tomuto dlouhému ročnímu období najít vztah, a navíc přitom dělat něco pro své zdraví. Začněte se otužovat. Taková koupel či sprcha ve studené vodě, pochopitelně pravidelná, dokáže dost výrazně posílit vaši imunitu, a to se hodí vždycky.

Sotva utichl ruch spojený s výsadbou prvního komunitního ovocného sadu nad Jeseníkem, čehož byl spolustrůjcem, máme ho tu znovu, a to v jeho nejsilnější disciplíně - vodě.

Stařičký bazén v České Vsi není žádným velemoderním zařízením, to všichni víme. Však se už pár let hraje o jeho budoucí podobu a vedení obce to nemá věru lehké. Tohle je investice, do které se musí zapojit stát, Olomoucký kraj i obce a města Jesenicka.