Chcete se naučit otužovat? Zveme vás na webinář

24.03.2021

Už jsme vám na Jesenickévodě.cz radili, jak mít zimu na Jesenicku raději - začít se otužovat :-) A teď vám s tím chceme pomoci. Zveme vás na čtyřdílný webinář Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, která se vás pokusí naučit otužovat. Pardon, medici a pořádající Code of life to nazývají chladovou terapií a dechovým cvičením, přesvědčit se vás pokusí lektor Libor Mattuš.

Registrovat se můžete tady, začíná to už zítra.

V dnešní době by mělo být naprostým standardem chtít po lidech, aby jejich domy a byty uměly ekologicky likvidovat odpadní vody. Je legitimní to vyžadovat i po majitelích rekreačních objektů, kterých je na Jesenicku nezanedbatelné množství. Ona i ta splašková voda je voda.

Rostoucí uvědomění vede obce a města k tomu, aby se zabývaly vodou - jejím zadržováním, spotřebou a čištěním. Máme-li to jako společnost zvládat co nejlíp, potřebujeme například motivovat občany k pořizování domácích čističek odpadních vod tam, kde jejich nemovitosti nejsou napojeny na veřejnou kanalizaci. Ano, mohou mít septik, ale...

Podle různých statistiky průměrný Čech denně spotřebuje něco mezi 90 až 100 litry vody. Ano, sem se započítává ranní a večerní hygiena, vypitá voda, voda použitá na vaření, praní, úklid, splachování na toaletě... Jenomže virtuální spotřeba každého z nás je násobně větší.