Chcete se naučit otužovat? Zveme vás na webinář

24.03.2021

Už jsme vám na Jesenickévodě.cz radili, jak mít zimu na Jesenicku raději - začít se otužovat :-) A teď vám s tím chceme pomoci. Zveme vás na čtyřdílný webinář Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, která se vás pokusí naučit otužovat. Pardon, medici a pořádající Code of life to nazývají chladovou terapií a dechovým cvičením, přesvědčit se vás pokusí lektor Libor Mattuš.

Registrovat se můžete tady, začíná to už zítra.

Z pohodlí vaší splachovací toalety napojené na kanalizaci to nemusí znít jako téma, jenže v okrese Jeseník je stále nějakých 0,7 % domácností (data ČSÚ za rok 2021) bez takové přípojky. A vyřešené nakládání s odpadními vodami rozhodně patři k normálnosti 21. století.

V dnešní době by mělo být naprostým standardem chtít po lidech, aby jejich domy a byty uměly ekologicky likvidovat odpadní vody. Je legitimní to vyžadovat i po majitelích rekreačních objektů, kterých je na Jesenicku nezanedbatelné množství. Ona i ta splašková voda je voda.

Rostoucí uvědomění vede obce a města k tomu, aby se zabývaly vodou - jejím zadržováním, spotřebou a čištěním. Máme-li to jako společnost zvládat co nejlíp, potřebujeme například motivovat občany k pořizování domácích čističek odpadních vod tam, kde jejich nemovitosti nejsou napojeny na veřejnou kanalizaci. Ano, mohou mít septik, ale...