Čistírna odpadních vod v České Vsi se 23. března otevře veřejnosti

12.03.2024

Společnost VaK Jesenicka se tradičně připojuje k oslavám Světového dne vody, kterým si vždy 22. března připomínáme nenahraditelnost této životodárné suroviny. Vlastně si tím připomínáme i naše poslání na Jesenicku – výrobu pitné vody a zpracování odpadní vody.

Naše práce nás baví a baví nás o ní dávat vědět veřejnosti. Vnímáme její rostoucí zájem o téma vody, a tak se snažíme přispívat k všeobecné osvětě. Letošní Světový den vody oslavíme Dnem otevřených dveří v naší Čistírně odpadních vod v České Vsi.

Na sobotu 23. března pro vás připravujeme prohlídku areálu, detekční techniky a vozového parku dle následujícího harmonogramu:

09:00 – Zahájení DOD
09:30 – První komentovaná prohlídka ČOV
10:30 – Druhá komentovaná prohlídka ČOV
12:00 – Ukončení DOD

Jste srdečně zváni.

ČOV se nachází na Polské ulici v České Vsi, ve směru od Jeseníku je to odbočka vpravo před autobusovou zastávkou Česká Ves – konečná. Registrace předem není potřeba.

V sobotu 23. března se VaK Jesenicka připojil k oslavám Světového dne vody, když veřejnosti otevřel svoji Čistírnu odpadních vod v České Vsi. Technika, technologie a naši lidé nakonec přilákali více než sedm desítek lidí. Ti se přišli dovědět, co se děje s vodou, která do areálu čistírny přiteče kanalizací.