SodaStream už je u vítězky fotosoutěže 'Jesenická voda'

05.05.2021

Dostali jsme milý pozdrav od vítězky fotografické soutěže 'Jesenická voda' Marcely Vaňkové, která už od pořádající společnosti Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka, a.s. převzala hlavní cenu - výrobník limonády SodaStream.

Ten získala v hlasování veřejnosti, která její fotografii 'Splynutí s vodou' zaslala nejvíce hlasů. A paní Vaňková byla stylová, fotku pořídila opět o vody, čímž udělala za přehlídkou obrázků na téma voda velmi vtipnou tečkou. Děkujeme.

Klíčovou zodpovědností Vak Jesenicka je výroba pitné vody v množství, jež si vyžaduje více než 15 tisíc obyvatel a dalších subjektů připojených na skupinový vodovod do obcí Bělá pod Pradědem, Česká Ves, Písečná, Hradec-Nová Ves, Mikulovice a města Jeseník.

Fenomén Jeseníku a jeho okolí dneska slaví svůj Den pramenů. A protože většina z nich vznikla v souvislosti s léčbou Vincenze Priessnitzne, je Den pramenů již tradičně otvírákem každoročního zahájení lázeňské sezóny, tentokrát s pořadovým číslem 176!

Představte si sebe v parném létě na rozpálené betonové dlažbě náměstí anebo na sluncem sežehnutém trávníku městského parku. Rtuť teploměr směřuje ke 30 °C a přilehlý potok je spíše potůček, pramínek se tak tak dere mezi kameny. Pak přijde mrak a vylije všechnu svoji vodu na malém kousku, že se proud hnědé vody valí i po cestě i přes pole....