SodaStream už je u vítězky fotosoutěže 'Jesenická voda'

05.05.2021

Dostali jsme milý pozdrav od vítězky fotografické soutěže 'Jesenická voda' Marcely Vaňkové, která už od pořádající společnosti Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka, a.s. převzala hlavní cenu - výrobník limonády SodaStream.

Ten získala v hlasování veřejnosti, která její fotografii 'Splynutí s vodou' zaslala nejvíce hlasů. A paní Vaňková byla stylová, fotku pořídila opět o vody, čímž udělala za přehlídkou obrázků na téma voda velmi vtipnou tečkou. Děkujeme.

Téma vody nás fascinuje a nejraději bychom s vámi o ní mluvili neustále. Někdy ovšem slova nejsou třeba. To když dáte dohromady čísla, která tu ohromnost vody vysvětlí přímočařeji. A tak jsme si vypůjčili data Českého statistického úřadu, který toho o vodě v Česku ví obrovsky moc.

Osvěta a společenský tlak stále více lidí utvrzuje v tom, že kapr do vany před Vánoci nepatří a že rituál vracení vánočního kapra do rybníka je hloupost. Přesto je stále dost lidí lpících na těchto tradicích. Dovolte nám tedy připomenout několik důležitých doporučení pro nákup vánoční ryby.

Adaptace na klimatickou změnu je pořádná výzva, v tuhle chvíli se cení každá sebemenší snaha, jak přispět. Například Skautský institut ve spolupráci se spolkem Živá voda vyrobil zajímavé video 'Voda v naší krajině', které by se mělo stát snad i povinným pro správce vodních toků, zástupce samospráv, vlastníky lesních a zemědělských pozemků,...