Koloběh vody pro prvňáky - video

21.04.2021

Kdo už někdy dostal příležitost dítěti vysvětlit koloběh vody, když se třeba snažil hájit nutnost vodou šetřit, patrně zjistil, že to úplně jednoduché není. Prvňák si nejspíš myslí, že na zeď namontujete umyvadlo, a to je celé :-)

Máme pro vás tip - jedno naučné video, které podle nás vcelku vtipně a srozumitelně popisuje to, jak se voda do toho umyvadla dostane. Ba co víc, osmiminutová 'pohádka o vodě' řeší i putování vody do čističky.

Žulová se dokončením velkého vodního díla postarala o jednu z největších environmentálních investic regionu v posledních letech. Za 30 milionů korun v katastru obce Tomíkovice vzniklo lokální biocentrum, jež bude plnit několik důležitých funkcí. Významně zpomalí odtok vody z krajiny na Žulovsku. Ochrání Bukovou a Bernartice před přívalovými dešti....

Letošní Dny pramenů slibují od 13. do 19. května opět zajímavý program. Správci pramenů, město Jeseník i Priessnitzovy léčebné lázně připravili mnoho příležitostí, jak se o fenoménu pramenů v okolí Jeseníku dovědět více.