Koloběh vody pro prvňáky - video

21.04.2021

Kdo už někdy dostal příležitost dítěti vysvětlit koloběh vody, když se třeba snažil hájit nutnost vodou šetřit, patrně zjistil, že to úplně jednoduché není. Prvňák si nejspíš myslí, že na zeď namontujete umyvadlo, a to je celé :-)

Máme pro vás tip - jedno naučné video, které podle nás vcelku vtipně a srozumitelně popisuje to, jak se voda do toho umyvadla dostane. Ba co víc, osmiminutová 'pohádka o vodě' řeší i putování vody do čističky.

Každému přejeme, aby se živil tím, co ho baví. Tímhle směrem se ubírá i stále ještě studijní dráha jesenického Honzy Augustynka, který je ale už nyní u jedné velké věci.

Všichni plavci, rybáři, vodáci, vodohospodáři a dokonce i všichni vodníci dnes slaví Světový den vody - nejvzácnější suroviny naší planety. Pro každého jednoho zaměstnance společnosti Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka, a.s. (VAK Jesenicka) jde o důležitý den, je to svátek i jejich profese.

Udržování drobných vodních toků je na Jesenicku zodpovědností státního podniku Povodí Odry (Vidnávka, Bělá, Staříč), podílet se na tom ale musí i obce, a tak trochu my všichni. Na vině jsou nejčastěji historické závady, nedostatečně vyčištěné odpadní vody vtékající do říček, zanášení koryt toků sutí či biologickým odpadem, to vše pak umí zhoršit...