Ono to nemusí být patrné na první dobrou, ale i kvalitní architektura přispívá k tomu, jak vnímáte konkrétní místo. Jedině dobře, když na Jesenicku budou vznikat odvážné novostavby, dít se citlivé rekonstrukce a realizovat zajímavě řešené budovy či prostranství.
Vzdělávací rychlokurz o vodě
Kdo chce vědět o vodě více, tomu doporučujeme zhlédnout video jedné z vrcholných českých autorit na vodu - Ústavu technologie vody a prostředí, při Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Tamní odborníci už skoro 70 let zkoumají oblast vodního hospodářství, studují chování vody v krajině, přemýšlí o zmírňování dopadu povodní a sucha, přispívají k vývoji vodních technologií, zabývají se čištěním odpadních vod atd.
Myslíme, že důležitost vody je třeba neustále připomínat.
Foto (zdroj): Unsplash

Město Jeseník opět dalo prostor vysokoškolákům, tentokrát z Ústavu zahradní a krajinářské architektury Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, aby přinesli svěží pohled na vybraná území. Pod vedením Ing. Viktora Filipi a Ing. arch. Adama Laciny se studenti zaměřili na projekt s názvem "Město a voda", který původně zamýšlel rozvinout...
Povodně, které se přehnaly Jesenickem, způsobily i dramatické škody v říčních korytech. Mnoho z vás jistě napadlo, co asi musely v rozvodněných řekách zažít ryby. Dramatický příběh vody, která sebou nesla kamení, dřevo a vše, co jí stálo v cestě, mohl znamenat fatální důsledky pro život pod hladinou.