VAK Jesenicka investuje do kvality služeb přes 72 milionů

29.04.2021

Pro dodavatele vody asi dobře, když se o něj veřejnost zajímá jen jednou za rok, a to když přijde vyúčtování. Jestli dovolíte, dáme vám ještě další důvod, proč vašeho vodohospodáře sledovat. Nebo alespoň v případě Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka, a. s.

Tím druhým důvodem totiž jsou investice a plány, jimiž naše společnost vysílá svým zákazníkům signál, že se stará o provozovanou vodohospodářskou infrastrukturu, která čítá na 180 kilometrů vodovodů a přibližně 130 kilometrů kanalizace.

Rok 2021 je pro nás nabitý, hodláme proinvestovat přes 72 milionů korun, z čehož téměř 49 půjde právě do obnovy infrastruktury. "Akcí je jako vždy mnoho, zmíním obnovu vodovodů v ulicích Priessnitzova, Majakovského, 28. října, Erbenova, ale bude toho více.", uvedl technický ředitel společnosti Robert Černý.

Pokud se týká zásadnějších projektů, tím největším je pokračující technologická modernizace Úpravny vody v Adolfovicích, kde letos utratíme asi 38,5 milionů Kč. Druhou významnou akcí je výstavba zcela nového vodovodu a kanalizace v Bukovicích, v ulici Za Pilou.

Strategicky řídit hospodaření s vodou na Jesenicku znamená kromě kilometrů nových potrubí taky hledání dalších vodních zdrojů, v tomto se snažíme být krok napřed. "Dáváme dohromady projektovou dokumentaci k realizaci výstavby nového vodního zdroje 'Keprnický potok', který by nám pomohl stabilizovat přísun surové vody a rovnoměrné využívání všech dostupných zdrojů. Výhledově se bavíme o investici okolo 100 milionů, která by samozřejmě byla podmíněna významným krytím některou z dotací. Uvidíme, jsme na začátku.", komentovala záměr Lenka Podhorná, ředitelka Vak Jesenicka.

Pokud máte zájem o více detailů, plán investic společnosti Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka pro rok 2021 najdete v plném znění zde.

Text (zdroj): Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka, a.s.
Foto (zdroj): Unsplash

První sníh už má Jesenicko za sebou, a i když to teď venku vypadá spíše na jaro, fakticky máme celou zimu před sebou. A zimu před sebou mají také vodoměry počítající spotřebu vody.