Jak snadno nahlásit VAK Jesenicka spotřebu vody

22.12.2021

Konec roku je dost hektický kvůli Vánocům, společnost Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka, a.s. (VAK Jesenicka) nechce svým zákazníkům přidávat další starosti z důvodu ročního zúčtování spotřeby, proto nabízí možnost oznámit spotřebu vody elektronicky.

Myslíme si, že i dodavatel vody má být orientován na koncové zákazníky a snažit se, aby právě jim vyhovoval způsob komunikace s vodohospodářskou společností. Dokud nebudou všichni odběratelé vybaveni digitálním vodoměrem, u kterého si každoroční odečet obstaráme sami, budeme pro odběratele s vodoměrem analogovým hledat cesty k pohodlnému vyúčtování spotřeby.

"Několik set odběratelů vody od VAK Jesenicka stále používá klasické vodoměry. Tito odběratelé mají možnost využít naší služby 'samoodečet', aby nemuseli být odkázáni na fyzickou návštěvu našeho pracovníka. Na webu naší společnosti (www.vakjes.cz) najdete formulář, do kterého stačí vyplnit vaše identifikační údaje, stav vodoměru a to celé nám poslat.", popsal jednoduchý způsob technický ředitel společnosti Robert Černý.
Jen zákazníky prosíme, aby tak učinili mezi 1. až 3. lednem 2022, kdy bude formulář na webových stránkách zpřístupněn.

I v příštím roce bude VAK Jesenicka pokračovat v instalaci dálkových vodoměrů schopných poskytovat údaje na dálku.

Rádi přispíváme ke zviditelňování tématu vody - její vzácnosti. Nejraději tak činíme přes exkurze v našich hlavních dvou provozech - úpravně vody a čistírně odpadních vod. Při nich si člověk nejlépe uvědomí významnost životadárné tekutiny a lépe pochopí proces výroby pitné vody i čištění vody splaškové. A když jsou u nás na exkurzi děti, je to...

Klíčovou zodpovědností Vak Jesenicka je výroba pitné vody v množství, jež si vyžaduje více než 15 tisíc obyvatel a dalších subjektů připojených na skupinový vodovod do obcí Bělá pod Pradědem, Česká Ves, Písečná, Hradec-Nová Ves, Mikulovice a města Jeseník.