Jak snadno nahlásit VAK Jesenicka spotřebu vody

22.12.2021

Konec roku je dost hektický kvůli Vánocům, společnost Vak - Vodovody a kanalizace Jesenicka, a.s. (VAK Jesenicka) nechce svým zákazníkům přidávat další starosti z důvodu ročního zúčtování spotřeby, proto nabízí možnost oznámit spotřebu vody elektronicky.

Myslíme si, že i dodavatel vody má být orientován na koncové zákazníky a snažit se, aby právě jim vyhovoval způsob komunikace s vodohospodářskou společností. Dokud nebudou všichni odběratelé vybaveni digitálním vodoměrem, u kterého si každoroční odečet obstaráme sami, budeme pro odběratele s vodoměrem analogovým hledat cesty k pohodlnému vyúčtování spotřeby.

"Několik set odběratelů vody od VAK Jesenicka stále používá klasické vodoměry. Tito odběratelé mají možnost využít naší služby 'samoodečet', aby nemuseli být odkázáni na fyzickou návštěvu našeho pracovníka. Na webu naší společnosti (www.vakjes.cz) najdete formulář, do kterého stačí vyplnit vaše identifikační údaje, stav vodoměru a to celé nám poslat.", popsal jednoduchý způsob technický ředitel společnosti Robert Černý.
Jen zákazníky prosíme, aby tak učinili mezi 1. až 3. lednem 2022, kdy bude formulář na webových stránkách zpřístupněn.

I v příštím roce bude VAK Jesenicka pokračovat v instalaci dálkových vodoměrů schopných poskytovat údaje na dálku.

Téma vody nás fascinuje a nejraději bychom s vámi o ní mluvili neustále. Někdy ovšem slova nejsou třeba. To když dáte dohromady čísla, která tu ohromnost vody vysvětlí přímočařeji. A tak jsme si vypůjčili data Českého statistického úřadu, který toho o vodě v Česku ví obrovsky moc.

Mnoho informací se lze dnes dočíst o 86 milionové investici, kterou udělala společnost VAK Jesenicka do Úpravny vody v Adolfovicích. Sebedetailnější popisování modernizace linky na úpravu surové vody do kapsy hodíte ve chvíli, kdy otevřete dveře tohoto technického díla a necháte veřejnost nahlédnout do "tajů" výroby pitné vody.

Za přítomnosti odborné veřejnosti, zástupců akcionářů a médií včera proběhlo oficiální spuštění provozu zmodernizované úpravny vody v Adolfovicích. Hosté si kromě prohlídky technologie odnesli důležitou informaci, že Vak Jesenicka chystá další investici, tentokráte do nového vodního zdroje - Keprnického potoka.